• Soodsad hinnad
  • Kiire transport
  • Sõbralik klienditeenindus

Kuumaalus suur

9,15 €

Tootekood: V_P0012
Ühik: tk
Laoseis: Tellimisel
Tarneaeg: Kuni 7 päeva

* Kujund

Mustrivalikus rõngasrist ja roos.

Aluse läbimõõt:18 cm

Vineeri paksus: 6 mm

Viimistlus. tööpinna õli

Aluseid on mustuse ja niiskuse eest kaitseks töödeldud linaõliga, mis on naturaalne ja ohutu loodusele.

  • Igas kodus on midagi, mida kasutatakse mõnusa kodutunde loomiseks. Selleks detailiks võib olla vana tervitav uksematt, kokaraamat, milles talletatud perekonna retseptid või hoopis rahvusliku mustriga kuumaalus. Kuumaalused on kaunistatud rahvuslike ornamentidega, mis kannavad endas Eesti rahva ajalugu.
  • Kujunditeks on tõrjumis- ja kaitsemärgina tuntud maagiline rõngasrist ja naiselikkust õhkav õnne ja harmoonia sümbol ‒ roos.
  • Rõngasristi peetakse aastaaegade ringlemist sümboliseerivaks eluristiks, kus neli ristihaara tähistavad nelja ilmakaart. Rõngasristi võib mõista ka kui elu- ja päikeseratast. See on üks tugevamaid maagilisi tõrje- ja kaitsemärke. Rahvauskumuste kohaselt pakub ring juba iseenesest tõhusat kaitset igasuguse paha vastu. Ringiga ümbritsemine tähendas selle sisemusse jääva koondamist ja kooshoidmist. Ristimärgile on eestlased läbi aegade omistanud erakordset väge ja võimu.
  • Roosi motiivi päritolu kuulub keskaega. Lillede kuningannana oli roos Neitsi Maarja sümboliks, tähistades andumust, kannatust ja vaikimist. Ka õielehtede arv annab kujundile oma tähenduse. Nii on viielehelisel vaikimise, kuuelehelisel ühtsuse, tasakaalu ja õnne, seitsmelehelisel pühaduse ja kaheksalehelisel taassünni tähendus. Roosi motiivil on tihe side sõõriga, mis sümboliseeris universumit, kõiksust, lõpmatust, täiuslikkust, korda ja harmooniat.

 

Sarnased tooted