• Soodsad hinnad
  • Kiire transport
  • Sõbralik klienditeenindus
Tassialuste ja kuumaaluste komplekt2.png
Tassialuste ja kuumaaluste komplekt.png

Tassi- ja kuumaaluste komplekt

30,50 €

Tootekood: V_P0021
Ühik: kompl
Laoseis: Laos
Tarneaeg: 2-3 tööpäeva

8-osalisse komplekti kuulub kaks kuumaalust ja 6 tassialust

Kuumaalused kahe erineva motiiviga: rõngasrist ja roos

Tassialused kolme erineva motiiviga: rõngasrist, roos, silmusnelinurk

Mõõtmed:

  • kuumaaluse läbimõõt 18 cm
  • tassialuse läbimõõt 9 cm

 

Materjal: vineer (kuumaalusel 6 mm, tassialusel 3 mm)

Viimistlusmaterjal: linaõli

Lähemalt motiividest:

Silmusnelinurk on looduse ühtsuse tähis, maagilise hoiatuse, toetuse ja manala märk. Märk, mida tehakse kaitseks kurja vastu. Nõiamärke joonistati, lõigati, põletati või kanti mõnel muul viisil erinevatele esemetele. Silmusnelinurka kasutati Setu vöödel, Lõuna-Eesti tikandeis ja Muhu käiste fileepitsides, naastmotiivis kirjamotiividega rahvavaipadel.

Rõngasristi peetakse aastaaegade ringlemist sümboliseerivaks eluristiks, kus neli ristihaara tähistavad nelja ilmakaart. Rõngasristi võib mõista ka kui elu- ja päikeseratast. See on üks tugevamaid maagilisi tõrje- ja kaitsemärke. Rahvauskumuste kohaselt pakub ring juba iseenesest tõhusat kaitset igasuguse paha vastu. Ringiga ümbritsemine tähendas selle sisemusse jääva koondamist ja kooshoidmist. Ristimärgile on eestlased läbi aegade omistanud erakordset väge ja võimu.

Roosi motiivi päritolu kuulub keskaega. Lillede kuningannana oli roos Neitsi Maarja sümboliks, tähistades andumust, kannatust ja vaikimist. Ka õielehtede arv annab kujundile oma tähenduse. Nii on viielehelisel vaikimise, kuuelehelisel ühtsuse, tasakaalu ja õnne, seitsmelehelisel pühaduse ja kaheksalehelisel taassünni tähendus. Roosi motiivil on tihe side sõõriga, mis sümboliseeris universumit, kõiksust, lõpmatust, täiuslikkust, korda ja harmooniat.

 

Sarnased tooted