• Soodsad hinnad
  • Kiire transport
  • Sõbralik klienditeenindus

Tassialuste komplekt

13,22 €

Tootekood: V_P0011
Ühik: tk
Laoseis: Tellimisel
Tarneaeg: Kuni 7 päeva

Komplektis on kolme erineva mustriga 6 tassialust.

Tassialuseid on mustuse ja niiskuse eest kaitseks töödeldud linaõliga, mis on naturaalne ja ohutu loodusele.

Aluse diameeter on 9 cm ja paksus 3 mm

Materjal: vineer

Viimistlus: tööpinna õli

  • Kultuuripärandi aastast inspireeritud tassialused on kaunistatud killukestega eesti tikandist. Rahvuslikud ornamendid on alati eestlaste tarbeesemeid kaunistanud ja nii meie kultuuri ja rahvakunsti edasi kandnud. Vanad mustrid on taaselustatud tänapäevastel vineerist tassialustel, mis on silmusnelinurga, rõngasristi ja roosi kujulised. Neid, väega märke, on kasutatud kaitseks kurja eest ja loomaks korda endas ja enda ümber.
  • Kodusoojust õhkavad alused on ilusad ja praktilised, hoides lauda või laudlina määrdumise ja kahjustuste eest. 

 

Lähemalt motiividest:

Silmusnelinurk on looduse ühtsuse tähis, maagilise hoiatuse, toetuse ja manala märk. Märk, mida tehakse kaitseks kurja vastu. Nõiamärke joonistati, lõigati, põletati või kanti mõnel muul viisil erinevatele esemetele. Silmusnelinurka kasutati Setu vöödel, Lõuna-Eesti tikandeis ja Muhu käiste fileepitsides, naastmotiivis kirjamotiividega rahvavaipadel.

Rõngasristi peetakse aastaaegade ringlemist sümboliseerivaks eluristiks, kus neli ristihaara tähistavad nelja ilmakaart. Rõngasristi võib mõista ka kui elu- ja päikeseratast. See on üks tugevamaid maagilisi tõrje- ja kaitsemärke. Rahvauskumuste kohaselt pakub ring juba iseenesest tõhusat kaitset igasuguse paha vastu. Ringiga ümbritsemine tähendas selle sisemusse jääva koondamist ja kooshoidmist. Ristimärgile on eestlased läbi aegade omistanud erakordset väge ja võimu.

Roosi motiivi päritolu kuulub keskaega. Lillede kuningannana oli roos Neitsi Maarja sümboliks, tähistades andumust, kannatust ja vaikimist. Ka õielehtede arv annab kujundile oma tähenduse. Nii on viielehelisel vaikimise, kuuelehelisel ühtsuse, tasakaalu ja õnne, seitsmelehelisel pühaduse ja kaheksalehelisel taassünni tähendus. Roosi motiivil on tihe side sõõriga, mis sümboliseeris universumit, kõiksust, lõpmatust, täiuslikkust, korda ja harmooniat.

 

Sarnased tooted